Grup Şirketleri

1993 yılında kimya sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulan Bilkim Dış Ticaret A.Ş yaklaşık 25 yıllık sürede kimyasal hammadde tedariki konusunda uzmanlaşmıştır.

Bu doğrultuda dünyanın birçok ülkesinden tedarik ettiği kimyasalları çeşitli terminallerde ve Gebze GEBKİM’de kurduğu depolama ve dolum tesisinde muhafaza ederek dökme ve varil ambalajlarla pazarlamaktadır.

Bilkim Dış Ticaret A.Ş boya, yapıştırıcı, plastifiyan, mürekkep, ambalaj, polyester, ayakkabı imalatı, yapı kimyasalları, kâğıt, aerosol, zirai ilaç, tekstilde emprime baskı, otomotivde de balata gibi sanayi dallarına, ayrıca bitkisel yağ sektörüne yönelik hizmet vermeye devam etmektedir.

1999 yılında kurulan BTS Boya ve Tiner Sanayi A.Ş. sentetik tiner, selülozik tiner, endüstriyel tiner, fırın tiner ve deri kimyasalı gibi ürünleri üretmeye devam etmektedir
2000 yılında kurulan Bilpaz Kimyevi Madde Pazarlama A.Ş. grup bünyesinde üretimi gerçekleştirilen tinerlerin yanı sıra çeşitli kimyasal hammaddeleri ambalajlı olarak pazarlamaktadır.
2030 itibariye 8 milyar, 2050 yılı itibariyle 9 milyar olması beklenen dünya nüfüsü artıkça gıdaya olan ihtiyaç da artmaktadır. Artan gıda talebi de dünyanın geleceği açısından tarım sektörünü daha da önemli bir konuma getirmektedir.

İnsanların gıdaya olan taleplerinin artmasına rağmen ekilebilir tarımsal arazilerin azalması, tarımda bilinçsizce kullanılan kimyevi gübreler, tahmin edilemeyen iklim değişiklikleri hem toprak hem de ürün verimliliğini etkilemektedir. Böylelikle, süreç gelecek gıda ihtiyaçlarının karşılanması adına profesyonel tarım faaliyetlerinin teknolojik yeniliklerle geliştilmesini zorunlu hale getirmektedir.

İşte bu noktada son yıllarda tarım ekonomisinde hem toprak hem de ürün verimliğini artıracak, ürünlerin gelişimini dış etkenlere karşı koruyarak kayıpları azaltacak ‘Biostimulant’ adı altında yeni bir sektör ortaya çıkmıştır. BiyoTeknolojik innovasyonlar organik tarımı verimlilik açısından her geçen gün daha da önemli hale getirmekte ve ülkelerin bu konuda geleceğe yönelik stratejik pozisyon almalarını sağlamaktadır.

Bilsan olarak da bizler tarım sektöründe önemli bir merkez olan ülkemizin tabiatını ve toprağını koruyarak inovatif buluşlarla hem ülkemiz geleceğine hem bölge coğrafyasına profesyonel tarım sektöründe ve organik biostimulant üretiminde yatırımlarımızı artırmaya hedefliyoruz.